Haberler4.GELENEKSEL ORYANTİRİNG YARIŞMASI

Öğeyi Oyla
(1 Oyla)

 bu yıl dördüncüsü düzenlenen geleneksel Oryantiring Yarışması’na katılan 900 sporcu büyük heyecan yaşadı. Belediyenin öncülüğünde yapılan yarışmaya, Balıkesir, Ankara, İzmir, Bursa ve Manisa’dan toplam 900 sporcu katılırken, gerçekleşen yarışmalar adeta şölen havasında gerçekleşti.  
Belediyemizin ev sahipliğinde gerçekleşen kusursuz organizasyona katılanların hoşnut ayrıldığı Oryantiring Yarışmasında; Gömeç Belediye binası arkasındaki boş alanda oluşturulan start noktasından çıkan sporcular ilçe cadde ve sokaklarındaki hedefleri bulmaya çalışırken, büyük heyecan yaşadı.
Yarışmalarda hedefi en kısa sürede bulan sporcular ödüle hak kazanırken, Belediyemiz sporculara etli pilav ve ayran ikramı yaptı.
Yaklaşık 4 saat süren yarışın sonunda şehir meydanında düzenlenen törenle dereceye girenlere madalyaları verilirken, takım halinde başarı gösteren sporculara da kupa hediye edildi.
Ödül töreninde Gömeç Kaymakamı Mübarek Agitoğlu, Garnizon Komutanı Jandarma Yüzbaşı Özcan Akdemir, Belediye Başkanı Kazım Arslan ile Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal, Balıkesir Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdür İlhan Arslan ile belediye meclis üyeleri, daire müdürleri ve vatandaşlar hazır bulundu.
Dereceye giren sporcular büyük mutluluk yaşadı. Kaymakam Mübarek Agitoğlu, yaptığı konuşmada bütün sporcuları kutladı. Sporcuların heyecanlarının gözlerinden okunduğunu anlatan Kaymakam Agitoğlu, organizasyonu yapan Belediye ve destek olan kurumlara teşekkür etti.
Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü İlhan Arslan da, oryantiringin yaygınlaşan bir spor dalı olduğunu anlattı ve organizasyonda emeği geçenleri teşekkür ederek, dereceye giren sporcuları kutladı. .

SPORCULAR MEMNUN
Yarışmaya katılanlardan; İzmirli Şahin Demirci, “Ben İzmir’den geliyorum. Oryantiring sporuna iki senedir başladım. Çok mutluyum. Oryantiring sporunu herkese tavsiye ederim. Birinci oldum bu yarışta. Çok mutluyum. Herkese tavsiye ederim” dedi.
Yarışmacılardan; İlayda Torman da, “İzmir’den katılıyorum. 3 yıldır bu sporu yapıyorum. Çok mutluyum. Bu sporu devam etmek istiyor ve arkadaşlarıma tavsiye ediyorum” dedi. Yarışmaya Balıkesir’den katılan Öğretmen Necati Kulaksız ise, “Bu gün yapılan yarışmalarda E-35 kategorisinde birinci oldum. Oryantiringi herkese tavsiye ediyorum. Oryantiring zevkli bir spordur” dedi.
Yarışmaya Bursa’dan gelen Elsem Özlük de, ”Dördüncü oldum. 3 yıldır oryantiring yapıyorum. Bütün arkadaşlarıma tavsiye ederim. Çok ferahlatıcı bir spor oryantiring” dedi.

BAŞKAN ARSLAN, “ORGANİZAYONUMU ŞÖLEN HAVASINDA GERÇEKLEŞTİ”
Gerçekleştirdikleri organizasyonla ilgili muhabirimize açıklamalarda bulunan Gömeç Belediye Başkanı Kazım Arslan ise, bu yıl 4. kez düzenledikleri organizasyona katılan sporcular bata olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ederek, “Beklentimizin üzerinde bir turnuva oldu. Bu yıl düzenlediğimi Oryantring yarışmalarında 900 sayıda sporcu koştu. Çok mutluyuz. Gururluyuz. Devamında inşallah, daha büyük organizasyonlar da karşınızda olacağız” dedi.
Gömeç Oryantiring Kulübü Başkanı Esref Uslu ise,”Bu yıl dördüncü defa oryantiring düzenledik ve 900 öğrenci ağırladık. Gençlerimize bir etkinlik yapmış olduk. Gayet de güzel oldu. Şölen havasında geçti. Memnunuz. Herkese hayırlı olsun. Gençlere hayırlı olsun” diye konuştu.

Okunma 2688 defa

Gömeç Belediyesi

home Mithat Paşa Mah.Atatürk Cad.
10715 Gömeç/BALIKESIR  
tel (+90) 266 357 10 53 - 23 70  
fax (+90) 266 357 26 51
email bilgi@gomec.bel.tr
web http://www.gomec.bel.tr
 
skoc65©Gömeç Belediye Başkanlığı
Yandex.Metrica