Bu sayfayı yazdır

BAŞKAN ARSLAN İLÇE TANITIMLARINA DEVAM EDİYOR.

Öğeyi Oyla
(0 oy)

Belediye Başkanı Kazım ARSLAN İlçemizi Her platformda tanıtmaya devam ediyor.

 

Her Pazar Saat:09,05'te A Haber kanalında yayınlan aktuel,Haber programı Seyahatname Belediye başkanı Kazım ARSLAN'ın daveti üzerine ilçemizin Tarihi,Doğal ve Kültürel yönlerini ön plana çıkaran bir çekim gerçekleştirdiler.

16 Kasım 2014 Pazar günü Saat:09,05'te yayınlanacak Seyahatname programda İlk olarak İlçemizin başlıca geçim kaynağı olan Zeytinin tarladan toplanılışı,fabrikalarda işlenerek yağa dönüştürülmesi ön plana çıkarıldı.İlçemizde faaliyet gösteren Kozaklı Tarım Ltd.Şti Sahibi Osman ve Ali CAN çekim ekibine zeytinin Toplanışı, Fabrikalarda nasıl işlendiği ile ilgili bilgiler verdiler.

Başkan ARSLAN Yapmış olduğu röportajda Gömeç'in Tarihi ve Doğal güzellikleri,İlçenin Sosyal ve Ekonomik yapısıyla başlıca geçim kaynağı olan zeytin ve ödüllü zeytiyağlarımızı anlatarak 7'den 70'e tüm Vatandaşlarımızın gelip görmeleri gereken yerlerden biri olduğunu belirtti.

Çekim ekibi daha sonra Belediyemiz tarafından hazırlanan ilçemize özgü yöresel yemeklerden Sura,Keşkek,Ebegömeci,Boşnak Böreği,Ribisa ve Şekerpare gibi yemeklerin tanıtımını çektiler.

Yaya Mahallemize Selçuk Özkara'nın bahçesinde hazırlanan yöresel tatlardan Sura ve Ribisa  ekibin çok ilgisini çekti.

Program son olarak İlçemizde simge haline gelen Atatürk Kayaları çekimi ve Sahilde manzara çekimiylede son buldu.

 

Okunma 3607 defa